Інформація щодо результатів проведення перевірок підприємств – боржників

Протягом січня - серпня 2009 року посадовими особами  Територіальної державної інспекції праці у Донецькій області (надалі ТДІП) було проведено 2005 перевірок з питань додержання вимог чинного законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування у 1761 роботодавця. В результаті проведених перевірок встановлено 8488 порушень вимог чинного законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

Найбільшу кількість правопорушень  складають порушення в частині оплати праці – 4971, в т.ч. в результаті проведення 623 пеервірок у 516 роботодавців було встановлено факт існування заборгованості із заробітної плати.

Із вищезазначеної кількості перевірених підприємств боржників, 271 підприємство приватної форми власності, 101 підприємство державної форми власності, 90 підприємств колективної форми власності, 54 підприємства комунальної форми власності.

Факт існування заборгованості із заробітної плати є неприпустимим для правової держави, є ганебним явищем, підриває авторитет як окремих міст та районів так і Донецької області та України в цілому.

З метою впливу на ситуацію щодо погашення заборгованості із заробітної плати, за результатами проведених перевірок державними інспекторами праці внесено 583 приписи щодо усунення виявлених правопорушень, з яких станом на 01.09.09 року близько 27% виконано про що свідчать письмові відповіді та результати повторних перевірок. Загалом, на виконання приписів державних інспекторів праці, в т.ч. внесених у минулому році, але термін виконання яких настав у цьому році, роботодавцями погашено близько 46,8 млн.грн.

Також державними інспекторами праці було складено та передано на розгляд суду 562 протоколи про адміністративне правопорушення, в результаті розгляду яких 404 роботодавця було притягнуто до адміністративної відповідальності.

За невиконання вимог приписів щодо усунення виявлених правопорушень 121 роботодавця було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.. 188 – 6 КУ пап. До правоохоронних органів передано 224 матеріалів перевірок для вирішення питання про кримінальну відповідальність, в результаті розгляду яких порушено 29 кримінальних справ. Роботодавцям внесено 338 пропозицій щодо вжиття заходів дисциплінарного впливу, з них 28 задоволено.

 

 

 

Начальник Територіальної державної інспекції праці –

головний державний інспектор праці Донецької області

Гуртова М. Г.

 

Назад

Версия для печати