Найбільш поширені запитання щодо надання адміністративних послуг

1. Який документ підтверджуючий особу необхідно мати при собі при зверненні до Головного управління Донецької міської ради «Центр надання адміністративних послуг?
Згідно з ч.1 ст. 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20 листопада 2012 року №5492-VI, паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України.
Також, необхідно зазначити, що згідно з Положенням про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1996 року.
№2503-XII, паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт є дійсним для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

2.  Чи повинен мати при собі батько дитини довіреність від матері дитини, для оформлення допомоги при народженні, якщо така допомога призначається матері?
Відповідно до пункту 10 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751 допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.
Згідно з пп.4.2-4.3. Регламенту головного управління Донецької міської ради «Центр надання адміністративних послуг», затвердженого рішенням міської ради від 29 листопада 2013 року №38/5,суб’єкт звернення має право подати вхідний пакет документів у Центрі особисто, з пред’явленням документа, що посвідчує особу або через уповноваженого представника, та в інший передбачений законом спосіб. У раз коли вхідний пакет документів подається уповноваженим представником суб’єкта звернення, пред’являються документи, що посвідчують особу представника та засвідчують його повноваження.

3. Як можна отримати консультацію або будь-яку інформацію відносно адміністративної послуги?
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративні послуги» інформацію про порядок надання адміністративних послуг суб’єкти надання адміністративних послуг, а саме органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені надавати адміністративні послуги, мають надавати шляхом особистого спілкування з суб’єктами звернення, а також за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку).
Крім того, суб’єкти надання адміністративних послуг (відділи та управління органів місцевого самоврядування) мають забезпечити облаштування у місцях прийому суб’єктів звернень інформаційних стендів із зразками відповідних документів та інформації в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги.

Назад

Версія для друку