ЗВІТ Про повторне відстеження результативності регуляторного акту – рішення міської ради від 22.07.2011 №7/25

«Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Донецькій міській раді збитків, заподіяних внаслідок тимчасового невикористання земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю»

1. Вид та назва регуляторного акта – рішення міської ради від 22.07.2011 №7/25 «Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Донецькій міській раді збитків, заподіяних внаслідок тимчасового невикористання земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю».

 

2. Виконавець заходів щодо відстеження – Управління земельних ресурсів Донецької міської ради.

 

3. Мета прийняття регуляторного акту – затвердження Порядку визначення та відшкодування Донецькій міській раді збитків, заподіяних внаслідок тимчасового невикористання земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю, посилення контролю за використанням земель, врегулювання правових відносин з суб’єктами, які порушують вимоги земельного законодавства, створення єдиних організаційно-правових та економічних засад, визначення розмірів збитків, заподіяних внаслідок тимчасового невикористання земельних ділянок у м.Донецьку та збільшення додаткових надходжень до бюджету міста завдяки стягненню на користь бюджету міста збитків, заподіяних внаслідок порушень вимог земельного законодавства суб’єктами.

 

4. Строк виконання заходів щодо відстеження – з 01.10.2013 по 31.10.2013.

 

5. Тип відстеження – повторне.

 

6. Методи отримання результатів відстеження – для проведення повторного відстеження використовувалися лише статистичні дані.

 

7. Дані та допущення, на підставі яких відстежувалась результативність, а також способи отримання даних – для відстеження результативності регуляторного акту були визначені статистичні показники (кількість суб’єктів, по яким складено акти засідань комісії; кількість актів, затверджених рішеннями виконкому міської ради; кількість суб’єктів, які погодилися відшкодувати збитки у добровільному порядку; сума збитків, які заподіяні міській раді та затверджені рішеннями виконкому міської ради , а також загальна площа земельних ділянок).

 

 

8. Кількісні та якісні значення показників результативності
акту -
регуляторний акт розроблено на виконання та у відповідності з вимогами Конституції України, Земельного кодексу України, Податкового кодексу України, закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Слід зазначити, що регуляторний акт прийнято 22.07.2011 року, однак, прокуратурою м.Донецька до Ворошиловського районного суду м. Донецька подано позовну заяву до Донецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Донецької міської ради №7/25 від 22.07.2011 року «Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Донецькій міській раді збитків, заподіяних внаслідок тимчасового невикористання земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю». Постановою Ворошиловського районного суду м. Донецька від 06.08.2012 року по даній справі у задоволені позовних вимог прокуратури м.Донецька відмовлено повністю. Прокуратурою м. Донецька подано апеляційну скаргу на постанову Ворошиловського районного суду м. Донецька від 06.08.2012. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 03.10.2012 по даній справі апеляційну скаргу прокурора м.Донецька залишено без задоволення.

Таким чином, регуляторний акт - рішення міської ради від 22.07.2011 №7/25 «Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Донецькій міській раді збитків, заподіяних внаслідок тимчасового невикористання земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю» вступило в дію лише з 03.10.2012. Тому, кількісні та якісні значення показників результативності акта можливо відобразити тільки з 03.10.2012 по 01.10.2013.

 

Кількість суб’єктів, по яким складено акти засідань комісії

Кількість актів, затверджених рішення виконкому міської ради

Загальна площа земельних ділянок, кв.м

Сума збитків, заподіяних Донецькій міській раді, тис.грн

Кількість суб’єктів. які надали згоду на відшкодування збитків у добровільному порядку

6

6

22527

822,3

3

 


 

Зазначена інформація підтверджує ефективність прийнятого регуляторного акта.

 

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня

досягнення визначених цілей.

 

Результат від практичного застосування регуляторного акта - позитивний.

 

Регуляторний акт було прийнято з метою:

  • затвердження Порядку визначення та відшкодування Донецькій міській раді збитків, заподіяних внаслідок тимчасового невикористання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю;

  • посилення контролю за використанням земель;

  • врегулювання правових відносин з суб’єктами, які порушують вимоги земельного законодавства;

  • створення єдиних організаційно-правових та економічних засад, визначення розмірів збитків, заподіяних внаслідок тимчасового невикористання земельних ділянок у м.Донецьку;

  • збільшення додаткових надходжень до бюджету міста завдяки стягненню на користь бюджету міста збитків, заподіяних внаслідок порушень вимог земельного законодавства суб’єктами.

 

Прийняття регуляторного акта надало правові підстави Донецькій міській раді отримувати кошти за користування земельними ділянками від суб’єктів, що порушують терміни будівництва об’єктів, строки укладання договорів оренди землі або їх поновлення, а також від суб’єктів що використовують земельні ділянки без належного оформлення прав них.

 

Діючий регуляторний акт не потребує змін та доповнень.

 

 

 

 

 

 

Заступник міського голови В.І. Тарабановський

 

Назад

Версия для печати