СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ М.ДОНЕЦЬКУ НА ПЕРIОД ДО 2020 Р.

Особливістю сучасного етапу соціально -економічного розвитку України є зростання відкритості її економіки. А вступ до СОТ , приєднання до зони вільної торгівлі ЄС приведуть до нових можливостей і погроз для розвитку регіонів і міст. Міське співтовариство має бути готове до конкуренції з боку міст- сусідів , до змін у законодавстві , до значних змін роботи підприємств . Наявність чіткої мети , ясних пріоритетів в економіці і соціальній політиці покращує конкурентні позиції міста українською та міжнародних ринках , дозволяє ефективно вибудовувати відносини з інвесторами , фінансовими організаціями , адекватно реагувати на стратегічні виклики .
Виходячи з вищевикладеного , розроблена Стратегія розвитку міста Донецька до 2020 року. Ініціатором її створення виступив Донецька міська рада .
Для розробки Стратегії були утворені організаційні структури . Так, рішенням виконкому Донецької міської ради від 25.10.06 р. створено Генеральний рада стратегічного розвитку Донецька , який представляє зацікавлених учасників міського розвитку , утворені тематичні комісії : суспільство, економіка , навколишнє середовище , житлово - комунальне господарство. У березні 2007 р. на засіданні Генеральної ради були затверджені технічне завдання на розробку стратегії розвитку міста Донецька на період до 2020 року і структура стратегії .
Генеральною метою Стратегії є підвищення рівня і якості життя населення Донецька на основі зростання його добробуту , забезпечення сталого соціально -економічного розвитку міста , інтеграції його в систему товарних , інформаційних і фінансових обмінів України , забезпечення спільних дій і пошук предметів партнерства органів виконавчої влади міста , представників бізнесу та громадських організацій .
Матеріал , що містить аналіз проблем міста та обгрунтування перспективних дій , згрупований за наступним великим блокам ( стратегічним напрямкам ) : соціальна політика , розвиток сектора економіки , енергозабезпечення та енергозбереження , міська інфраструктура , гуманітарна сфера , екологія та безпека життєдіяльності , податково- бюджетна політика . У кожному напрямку визначені
цілі, завдання , принципи та пріоритети розвитку .
Прогноз основних соціально -економічних параметрів розвитку міста враховує підсумки його розвитку за 2000-2006 рр. . (стартова позиція ), умови розвитку Донецької області Розробка сценарних умов і параметрів прогнозу розвитку здійснювалася за двома сценаріями : інерційному і активному.
Інерційний сценарій відображає розвиток економіки в існуючих умовах незначних темпів зростання , погіршення конкурентоспроможності вітчизняної продукції Активний сценарій орієнтується на відносне поліпшення економічної ситуації та активізацію структурних зрушень за рахунок реалізації комплексу заходів щодо прискорення економічного зростання.

"СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ М.ДОНЕЦЬКУ НА ПЕРIОД ДО 2020 Р." у .pdf

Назад

Версія для друку