Право на житлову субсидію

Право на субсидію має кожна сім'я, якщо сума її житлово-комунальних платежів, нарахованих в межах санітарної норми, перевищує 10% або 15% від сукупного доходу усіх членів сім'ї, що мешкають в квартирі.

Ви можете розрахувати розмір своєї субсидії таким чином:

1. Визначте об'єм своїх платежів за житлово-комунальні послуги в межах норми забезпечення житлом і встановлених нормативів користування (фактичного споживання) комунальними послугами (ОП);

2. Визначте нарахований сукупний дохід своєї сім'ї (осіб, що мешкають разом з Вами) за останні 6 календарних місяців, передуючих місяцю звернення за субсидією (СД).

Обчислення сукупного доходу для призначення субсидії здійснюється відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для усіх видів соціальної допомоги.

3. Визначте, на яку частку оплати послуг Ви претендуєте - 10 або 15 відсотків - і вирахуйте цю обов'язкову частину свого платежу (ОЧ).

На оплату 10% можуть розраховувати:

• Сім'ї, що складаються тільки з непрацездатних громадян (пенсіонери, інваліди, неповнолітні), незалежно від розміру отримуваної ними грошової допомоги, пенсій і т. п.;

• Сім'ї, що складаються як з непрацездатних (діти, інваліди 1 або 2 групи), так і працездатних громадян, якщо розмір їх доходу на одну людину не перевищує 50% прожиткового мінімуму (визначається щорічним законом про державний бюджет)

Усі інші категорії сімей можуть претендувати на оплату 15% вартості послуг.

ОП - (СД * ОД) = субсидії

Назад

Версія для друку